Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną począwszy od pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. W Naszym Gabinecie doskonale znamy obawy i potrzeby Naszych małych pacjentów. Po zakończonej wizycie nagradzamy Naszych Małych pacjentów za dzielną postawę.

Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym to wielka przygoda i przeżycie zarówno dla dziecka jak i rodziców, ale nie powód do strachu.

Zachęcamy rodziców do odwiedzania naszego gabinetu z maluchami, aby dzięki wizytom adaptacyjnym połączonym z oglądaniem gabinetu, dotykaniem ”rurek , kulek, pędzelków ” przyzwyczajały się do gabinetu i obecności lekarza stomatologa. Dzięki takiej wizycie gabinet może miło się kojarzyć, a dziecko nie będzie się bało koniecznych wizyt.

ZADBAJ O PROFILAKTYKĘ STOMATOLOGICZNĄ SWOJEGO DZIECKA!!!

W Naszym Gabinecie:

  1. Pomagamy Państwa pociechom w nauce szczotkowania. Wspólna nauka pozwala wyeliminować błędne nawyki higieniczne i zapobiec w przyszłości problemom stomatologicznym.
  2. Zalecamy fluoryzację poprzez lakierowanie zębów. Jest to zabieg niezwykle łatwo akceptowany przez dzieci.

W Naszym Gabinecie wykonujemy:

  • profilaktykę próchnicy zębów mlecznych i stałych
  • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych
  • leczenie stanów pourazowych zębów
  • leczenia kanałowe (endodontyczne)
  • leczenie wad zgryzu
  • ekstrakcja zębów mlecznych (usuwanie zębów)

Czy wiesz, że

Wśród rodziców panuje przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, ponieważ i tak wypadną. Jest to błąd. Zęby mleczne są bardzo istotne, gdyż ich stan ma znaczny wpływ na stan uzębienia dorosłego człowieka, przed wszystkim chodzi o zachowanie dobrego zgryzu.

Próchnica w zębach mlecznych przebiega bardzo szybko i w krótkim czasie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia zęba.

  

PAMIĘTAJ!!!

Odpowiednio częste wizyty kontrolne dają możliwość wczesnego wykrycia zmian próchnicowych w ich początkowej fazie, co wpływa na krótszą i przyjemniejsza wizytę u stomatologa

Stomatolog dziecięcy Konstancin

Stomatolog dziecięcy w Ambasadzie Stomatologii w Konstancinie nie tylko posiada profesjonalną wiedzę stomatologiczną, ale też wyróżnia się dobrym podejściem do najmłodszych. Zdajemy sobie sprawę, że wizyta u dentysty może być dla malucha stresująca, dlatego robimy wszystko, aby zapewnić jak najbardziej przyjazną atmosferę w naszym gabinecie. Nasze podejście opiera się na delikatności, empatii oraz tworzeniu pozytywnego doświadczenia, aby kształtować zdrowe nawyki stomatologiczne od najwcześniejszych lat życia.

Dbałość o zdrowie jamy ustnej od najwcześniejszych lat jest kluczowym elementem ogólnego zdrowia dziecka. Stomatologia dziecięca odgrywa zatem istotną rolę w kształtowaniu dobrych nawyków stomatologicznych, zapewniając dzieciom solidne fundamenty dla zdrowego uśmiechu przez całe życie. Regularne wizyty u stomatologa dziecięcego to inwestycja w przyszłość zdrowia jamy ustnej najmłodszych pacjentów, dlatego zachęcamy rodziców do tego, aby pamiętali o tym, aby przynajmniej raz na pół roku zapisać swoją pociechę na przegląd dentystyczny.