W Naszym Gabinecie zostajesz objęty indywidualnym programem profilaktyki. Z podanych niżej zabiegów wybieramy te, które są dla Ciebie niezbędne, konieczne i właściwe. To zabiegi, które wykonywane systematycznie chronią Cię przed konsekwencjami w postaci próchnicy zębów oraz chorób dziąseł. Powinny być wykonywane 1-2 razy w roku

Wykonujemy:

 1. Usuwanie kamienia nazębnego profesjonalnymi skalerami ultradźwiękowymi
 2. Piaskowanie powierzchni zębów w celu usunięcia wszelkich osadów
 3. Polerowanie zębów specjalistycznymi pastami
 4. Lakierowanie zębów stężonymi preparatami fluoru
 5. Lakowanie bruzd preparatami wydzielającymi fluor
 6. Wybarwianie płytki nazębnej specjalnymi markerami – szczególnie polecane u dzieci, pokazują jak dokładnie są szczotkowane zęby

Uczymy higieny jamy ustnej z dokładnym przedstawieniem metod czyszczenia oraz indywidualnym doborem szczoteczki, płukanek, nici dentystycznych oraz szczoteczek międzyzębowych.

Nawet najbardziej zaawansowane metody leczenia zachowawczego nie zabezpieczają Państwa przed nawrotami próchnicy. Borowanie i stosowanie wypełnień pozwala zaleczyć negatywne efekty choroby, ale nie jej przyczyny.

Dbajmy wiec o profilaktykę.

PAMIĘTAJ!!!

Profilaktyka jest bezbolesna, tańsza i przyjemniejsza od leczenia. Zainwestuj w uśmiech swój i swoich bliskich.

 • Skaling – to zabieg polegający na oczyszczeniu zębów z kamienia nad i poddziąsłowego – powstającego w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Zabieg wykonywany jest przy użyciu skalera , który emituje ultradzwięki.Tworzący się osad, zwłaszcza poddziąsłowy, to miejsce zbierania się bakterii powodujących stan zapalny dziąseł i przyzębia, który z czasem prowadzi do zaniku oraz odsłonięcia korzeni zębowych, przyczyniając się do powstania parodontozy i przykrego zapachu z ust. Zabieg skalingu pozwala na usunięcie kamienia bez uszkodzenia szkliwa. Po zabiegu występuje przyjemne uczucie gładkości zębów.

  Piaskowanie – to usunięcie osadów i przebarwień powierzchniowych przy pomocy piasku dentystycznego, który aplikuje się pod ciśnieniem.  Usługa szczególnie polecana jest osobom palącym papierosy, smakoszom kawy i herbaty, oraz pacjentom noszącym aparaty ortodontyczne. Po zabiegu zęby pozbawione są osadów i przez to znacznie bielsze. Zabiegi piaskowania zębów w naszym gabinecie są wykonywane piaskami renomowanych i wiodących na rynku firm NSK i EMS.

  Fluoryzacja – to powlekanie zębów preparatem o wysokiej zawartości fluoru. Ma na celu przede wszystkim wzmocnienie szkliwa zębów, a tym samym ochronę przed próchnicą. Dobroczynne właściwości fluoru wykorzystuje się w celu umocnienia struktury tkanki zębowej, czyniąc ją odporną na próchnicotwórcze kwasy oraz bakterie. Zaletą fluoru jest również remineralizacja niewielkich ubytków w szkliwie. Przed wykonaniem fluoryzacji zęby oczyszcza się za pomocą scalingu. Nasza placówka oferuje profesjonalne zabiegi z użyciem specjalnych preparatów najlepszych marek w postaci lakierów i żeli, które wyróżniają się wysoką skutecznością – jony fluorkowe przenikają do tkanek zębowych i umożliwiają równomierne dostarczanie fluoru. Fluoryzacja polecana jest tak dzieciom jak i dorosłym pacjentom. Stosowana jest także przy nadwrażliwości zębów.

  Lakowanie zębów – to uszczelnianie bruzd w nowo, świeżo pojawiających się zębach. W trakcie wykonywania zabiegu stosuje się lak, który pod wpływem specjalnej lampy polimeryzacyjnej bardzo szybko się utwardza. Bruzdy oraz zagłębienia na powierzchniach zębów, to miejsca, w których gromadzą się bakterie próchnicotwórcze powodujące ubytki. Aby zapobiec chorobom zębów, trzeba uniemożliwić osadzanie się bakterii oraz resztek pokarmowych. Lakowaniu poddaje się wszystkie zęby boczne (trzonowe i przedtrzonowe) zarówno stałe, jak i mleczne. Zaleca się przeprowadzenie zabiegu w ciągu paru miesięcy od momentu pojawienia się zębów. Dzięki temu powierzchnie zębów Państwa dzieci będą gładsze i jednocześnie łatwiejsze do szczotkowania.