W Naszym Gabinecie wykorzystujemy najnowocześniejszy system radiowizjografii – cyfrowej obróbki zdjęć rentgenowskich – Digora Optime.

System Digora Optime oparty jest na bardzo czułej i inteligentnej technologii odczytu płytek obrazowych, pozwalającej uzyskać wysoką jakość obrazu. W rezultacie na otrzymanym zdjęciu widoczne są nawet drobne szczegóły np. pilniki endodontyczne o grubości 0,06 mm.

Oszczędzasz czas – wywołanie zdjęcia i przesłanie na obraz komputera to tylko kilka sekund.

RTG z radiowizjografią cyfrową spełnia wszystkie normy w Unii Europejskiej.

Zdjęcie radiologiczne stomatolog zaleca w przypadku, gdy może ono pomóc w postawieniu diagnozy.

Najczęstsze wskazania to: próchnica, patologie miazgi i tkanek, zaburzenia ząbkowania u dzieci i zaburzenia rozwojowe, przebarwienia o nieznanej przyczynie, planowane leczenie ortodontyczne, ruchliwość zęba, obrzęk, nadwrażliwość zęba itd. Ponadto, zdjęcia radiologiczne mogą być pomocne w diagnozowaniu chorób ogólnych.

PAMIĘTAJ!!!

System Digora Optime umożliwia redukcję czasu naświetlania i tym samym redukcję promieniowania RTG pochłanianego przez Ciebie, zmniejsza aż do 90% dawki promieniowania w porównaniu ze zdjęciami klasycznymi.

Pantomogram Konstancin – profesjonalne zdjęcie panoramiczne jamy ustnej

Pantomogram to zaawansowane badanie rentgenowskie, które dostarcza kompleksowych informacji na temat struktury jamy ustnej, szczęki, żuchwy oraz okolicznych tkanek. To nieinwazyjne narzędzie diagnostyczne jest niezwykle przydatne w celu wykonania szczegółowej diagnostyki oraz planowania leczenia.

Głównym celem pantomogramu jest uzyskanie panoramicznego obrazu struktur zębowych i kostnych w jednym zdjęciu. Procedura ta pozwala na identyfikację różnych patologii, takich jak infekcje, nowotwory, uszkodzenia czy nieprawidłowości w rozwoju zębów. Pantomogram znajduje zastosowanie w diagnostyce chorób dziąseł, zatok przynosowych, a także w planowaniu leczenia ortodontycznego czy chirurgii stomatologicznej.

W naszym gabinecie stomatologicznym zlokalizowanym w miejscowości Konstancin-Jeziorna wykonujemy pantomogram na zlecenie specjalisty. Nowoczesny sprzęt pozwala nam dokonać pełnego obrazu jamy ustnej przy maksymalnej redukcji czasu naświetlania.