Nowoczesna protetyka daje Ci nowe możliwości. Nie będziesz musiał ukrywać luk powstałych po usunięciu zębów brakiem uśmiechu.

Wykonane w naszej Klinice licówki, korony i mosty oraz protezy będą nie do odróżnienia od Twoich zębów naturalnych.

Na czas leczenia protetycznego wykonamy dla Ciebie estetyczne, tymczasowe uzupełnienia, które pozwolą Ci normalnie funkcjonować, aż do oddania pracy docelowej. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu stomatologicznym tak, by skutecznie eliminować dyskomfort przygotowywanej pracy oraz ewentualne dolegliwości bólowe.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Zapraszamy na konsultacje.

W naszym gabinecie wykonujemy:

 1. Licówki
 2. Korony metalowo-porcelanowe
 3. Korony pełnoceramiczne
 4. Mosty porcelanowe
 5. Mosty pełnoceramiczne

Czy wiesz, że…

z powodu braku uzębienia (braku zęba) dochodzi do zmian w stawach skroniowo-żuchwowych, które mogą powodować bóle głowy

Protetyka Konstancin

Głównym celem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie pacjentom pełnej funkcji żucia oraz atrakcyjnego, naturalnego uśmiechu, co wpływa na ogólną jakość życia. Wskazania do wykonania protez stomatologicznych to między innymi:

 • utrata zębów np. w wyniku wypadku lub po ekstrakcji;
 • uszkodzenie zębów stałych;
 • problemy estetyczne, np. przebarwienia, wady kształtu zębów, których nie da się usunąć innymi metodami;
 • zabiegi endodontyczne: po leczeniu kanałowym niektóre zęby mogą wymagać założenia nakładek ceramicznych lub korony.

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która stale się rozwija, a gabinet Ambasada Stomatologii stara się podążać za nowościami i trendami, inwestując w najwyższej jakości sprzęt, który pozwala nam świadczyć usługi dla pacjentów z miejscowości Konstancin-Jeziorna i okolic. Na miejscu gwarantujemy indywidualne podejście oraz zapewniamy, że przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, dokonamy szczegółowej diagnostyki i oceny stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta.

 • LICÓWKA To cienka warstwa niezwykle twardej i odpornej porcelany nakładana na przednią część zęba. Wykonuje się ją w celu poprawy jego kształtu i koloru. Jest to obecnie najprostszy i najszybszy sposób poprawy estetyki zębów.  Nigdy nie zmieniają swojego koloru przez co nasz uśmiech zawsze pozostanie nieskazitelnie biały.  Aby uzyskać najlepszy efekt, w jednym łuku wykonuje się od 4 do 8 licówek.
  KORONA Wykonywana jest najczęściej po leczeniu kanałowym, kiedy ubytek tkanek jest na tyle duży, że zagraża wytrzymałości zęba. Zdarza się jednak również, że zniszczenie próchnicą korony zęba jest tak duże, że wypełnienie zęba plombą mogłoby spowodować jej złamanie. Wtedy również zalecamy koronę protetyczną. Wyróżniamy następujące rodzaje koron: wykonane ze stopu metalowego licowanego porcelaną (tzw. korona na metalu) oraz korony pełnoceramiczne. Różnią się one od siebie wyglądem estetycznym, twardością, wytrzymałością oraz przepuszczalnością światła. Czym jest korona cyrkonowa? Obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem na rynku są korony cyrkonowe. Jest to korona wykonana z tlenku cyrkonu. Ze względu na idealne właściwości fizyczne porównywalne z naturalnym zębem. Czym różni się korona cyrkonowa od korony porcelanowej na metalu? Wysoka przepuszczalność światła przez koronę cyrkonową idealnie imituje naturalną zębinę. Struktura, na którą napala się porcelanę, powstaje w procesie sterowanym komputerowo przez co zapewnia doskonałą szczelność oraz idealną grubość na całej powierzchni. Wewnętrzna część korony cyrkonowej jest wykonana z tlenku cyrkonu, który jest materiałem nie powodującym u pacjenta żadnych objawów alergicznych. Największą zaletą jest przede wszystkim wygląd wysoce estetyczny -wygląd naturalny.
  MOST Jest to stałe uzupełnienie protetyczne, zastępujące brak od jednego do kilku zębów. Most składa się z koron protetycznych osadzonych na filarach (najczęściej własnych zębach uprzednio oszlifowanych). Pomiędzy nimi znajduje się przęsło, które imituje brakujące zęby. W przeciwieństwie do protez ruchomych mosty zębowe są cementowane na stałe, co maksymalnie zwiększa komfort ich użytkowania. Mosty mogą być wykonane ze stopu metalowego licowanego porcelaną (tzw. mosty na metalu), lub tlenku cyrkonu licowanego porcelaną, gdzie wewnętrzna część mostu jest biała. Różnią się one od siebie wyglądem estetycznym, twardością, wytrzymałością oraz przepuszczalnością światła.